Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 22.02.2019

Demakijaż twarzy i oczu ma ważne znaczenie w podstawach pielęgnacji skóry. Niedokładny demakijaż i brak oczyszczenie twarzy po całym dniu może sprawić, że na skorze pojawi sie wysypka. Warto pamiętać, aby poświęcać skórze więcej czasu na pielęgnację i prawidłowy demakijaż, a tym samym skóra będzie wyglądać zdrowo i promiennie.

Demakijaż odgrywa kluczową rolę w codziennym życiu. Możemy tego nie widzieć, ale po całym dniu poza domem i nie tylko - nasza skóra jest zwyczajnie brudna. Wszelkie spaliny, kurz, nadmiar sebum czy pot zatykają pory. Skóra, która jest niedoczyszczona nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować i "oddychać". W konsekwencji zaniedbania skóry powstają krostki, prosaki czy zaskórnki. Bez zabiegu demakijażu lub bez dokładności w wykonywaniu go skóra jest bardziej skłonna do swędzenia, zaczerwienienia. Kolejnym ważnym argumentem, dla którego warto pamiętać o demakijażu jest to, że wszelkie składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnujących nie są w stanie właściwie zareagować na naszej skórze lub w ogóle nie są w stanie tego zrobić ze względu na blokadę, którą tworzą resztki niedomytego makijażu lub pozostałości kurzu czy nadmiaru sebum. Konieczne jest codzienne oczyszczanie skóry, a także regularnie wykonanywany peeling, który usuwa martwy naskórek. 

Do oczyszczenia skóry służą nam kosmetyki do demakijażu takie jak: mleczko, pianka micelarna, woda micelarna lub żel. Wybierając kosmetyk dla swojej skóry zawsze kieruj się rodzajem swojej skóry. Używając złego kosmetyku jesteśmy w stanie spotęgować mankamenty skórne. Do mycia twarzy używaj letniej wody, ponieważ nie zmywa ona i nie rozpuszcza tłuszczowej warstwy ochronnej naskórka.

Mleczko do demakijażu posiada największą ilość składników natłuszczających, nawilżających. W przypadku skóry tłustej mleczko nie jest dobrym rozwiązaniem ze względu na swoje właściwości natłuszczające. Najlepiej nakładać mleczko płatkiem kosmetycznym i przecieraj nim delikatnie twarz. Pamiętaj, aby regularnie wymieniać waciki. Żel i piankę stosuj podobnie. Można potraktować je jak kosmetyki do mycia twarzy, pierw wmasowując je w skórę, a następnie spłukać wodą w odpowiedniej temperaturze.

Demakijaż oczu

Demakijażu oczu jest najważniejszym elementem całego demakijażu. Do wykonywania demakijażu oczu mamy płyny micelarne lub dwufazowe. Płyny dwufazowe najlepiej sprawdzą się w przypadku makijażi wodoodpornego. Zawarte w nim olejki skutecznie rozpuszczą kosmetyki, a składnik wodny złagodzi podrażnienia. Warto pamiętać o tym, aby przed użyciem kosmetyku wstrząsnąć, aby płyny wymieszały się tworząc jednolitą konsystencję.

Skóra wokół oczy a także na powiekach jest bardzo delikatna, dlatego należy postępować z nią ostrożnie. W przypadku zmywania tuszu najlepiej jest przyłożyć nasączony wacik, chwilkę odczekać aż rozpuści on kolorowe kosmetyki. Pożniej delikatnie przesuwaj wacik tak aby wykonać ruchy koliste wokół oczy (od wewnętrznego kącika oka w kierunku skroni). Należy powtórzyć tę czynność tyle razy, aby kolejno brany wacik był czysty przy używaniu.

Przy zmywaniu tuszu dobrze jest stosować ruchy pionowe. Natomiast ruchami poziomymi usuniesz resztki cieni czy eyelinera.

Inną kwestią związaną z demakijażem jest stosowanie mydła. Tutaj zaskoczę Was, gdyż zwykłe mydło niszczy warstwę ochronną skóry.Przyczynia się ono do szybszego powstawania zmarszczek| i przesuszenia skóry. Stosując mydło - alergeny i czynniki zewnętrzne łatwiej wnikają w głąb skóry. 

 

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi uświadomiłam Wam jak ważną rolę odgrywa demakijaż w naszym życiu i jaki wpływ ma na naszą skórę.

Życzę Wam miłego popołudnia,

Alex atelier hair & body