Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 15.01.2019

Każda z nas marzy o pięknym makijażu, który będzie podkreślał zarówno urodę jak i karnację, którą reprezentujemy.

Złote smoky eyes to zdecydowanie faworyt jeśli chodzi o makijaże okolicznościowe i ślubne. Złoto podkreśla zieloną, niebieską, piwną, a także brązową tęczówkę oka, a takznadaje twarzy świeżego i promiennego wyglądu. Można go łączyć z różnymi kolorami, od bieli przez róż, butelkową zieleń do brązu, grafitu, czerni. Można rzec, że jest to kolor uniwersalny, ale najbardziej pożądany przez kobiety. 

Nie zawsze trzeba łączyć go z innymi kolorami by stworzyć piękny efekt. Czasem wystarczy tylko podkreślić linię rzęs brązowym lub czarnym cieniem, aby makijaż w pełni zadowalał nasze oko. 

Złoto często występuje na oku także w pojedynkę. Często wykorzystywany jest w makijażu dziennym by stworzyć bardzo naturalny look do mocno wytuszowanych rzęs. Do tego wyraźnie podkreślone usta np. w kolorze klasycznej czerwieni czy ciemnej fuksji będą sprawiały, że zamierzony minimalizm stanie się czymś wyjątkowym i eleganckim. 

Oprócz oczu, złotem można pięknie zagrać także na szczytach kości jarzmowych by nadać im efektu tzw. GLOW. Do tego najczęściej służy nam rozświetlacz, który jest dopełnieniem konturowania twarzy czyli tzw. "wisienką na torcie". Aplikując w tych miejscach rozświetlacz nadajemy skórze blasku i zdrowego połysku. Oprócz szczytów kości jarzmowych, rożswietlaczem możemy podkreślać  także skronie, nos, łuk brwiowy, łuk kupidyna czy brodę. Pamiętajmy jednak o tym, by nie przesadzić z jego ilością,  żeby nie uzyskać efektu odwrotnego do zamierzonego. Zdarza się, że Panie, które kochają rozświetlenie, to zamiast różu czy bronzera używają jedynie rozświetlacza, żeby to właśnie on odgrywał główną rolę w ich makijażu. 

Pracując na co dzieć z klientkami, widzę jaką radość sprawia im delikatny makijaż właśnie przy użyciu koloru jakim jest złoto. Czasem nawet sam makijaż może być dla nich ozdobą, byle by był dobrze wykonany i dobrany. 

Poniżej prezentuję Wam przykładowe prace z użyciem złota w moim wykonaniu, abyście miały dowód na to, że każda kobieta niezależnie od koloru oczu czy karnacji świetnie wygląda właśnie w tym kolorze. 

Życzę Wam miłego dnia!

Alex atelier hair & body