Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 16.07.2019

Kochani, w dzisiejszym wpisie chciałabym poruszyć temat, który myślę, że dla wielu Pań będzie bardzo interesujący :)

Jakie są najmodniejsze i najpiękniejsze trendy w makijażu? Zaraz dowiecie się wszystkiego ;)  Makijaż ślubny ma być podkreśleniem urody Panny Młodej, ale przy tym ma także zawierać elementy makijażu fotograficznego, dzięki czemu makijaż ślubny jest wyraźniejszy na zdjęciach i filmie weselnym. 

Dowolność w wyborze kolorów jest ogromna, bo nikt przecież nie powiedział, że każdy makijaż ma być taki sam ;) 

Są Panie, które są fankami mocno podkreślonych ust, pięknej i gładkiej skóry, drugie lubują się w delikatnym oku i mocno podkreślonych kościach jarzmowych, a jeszcze inne lubią mocne oko i  wyraźnie zaznaczone usta.

Myślę, że w tym artykule każda z Pań znajdzie coś dla siebie ;)

 

Długie i gęste rzęsy w makijażu ślubnym 

Każda Pani Młoda marzy, by jej spojrzenie w ten najważniejszy dzień było zniewalające i bardzo kobiece. Posiadaczki naturalnie długich i gęstych rzęs mogą pokusić się o mocne wytuszowanie i wyraźnie zaznaczoną linię rzęs. Z kolei Panie, które chciałyby dodać objętości swoim rzęsom - wartto skorzystać z doklejenia kępek rzęs, rzęs w pasku lub z metody przedłużania rzęs metodą 1:1 lub metodą objętościową.  Jeśli nigdy nie korzystałyście z wymienionych opcji - warto wcześniej wybrać się na makijaż próbny, na którym dokonacie wyboru właściwej dla Was metody.  Jeżeli jednak zdecydujecie się na opcję przedłużania rzęs metodą 1:1 lub objętościową, warto wcześniej umówić się do stylistki, żebyśmy mogli sprawdzić efekt. 

 

Naturalny kolor ust 

W tym sezonie stawiamy na delikatność również w przypadku ust. Delikatny odcień pomadki w kolorze różu czy nude świetnie sprawdza się w przypadku Pań, które lubią naturalność i nie są fankami wyrazistych kolorów. Jeśli stawiamy na subtelność na ustach, wtedy możemy zaszaleć z mocnym okiem, który będzie dominował w makijażu ślubnym.  

 

Cera muśnięta słońcem 

Od jakiegoś czasu mocne konturowanie twarzy odeszło w niepamięć, a modne stało się subtelne podkreślenie kości policzkowych z delikatnym, nieprzesadzonym błyskiem na ich szczycie. Do stworzenia tego efektu posłużą nam rozświetlacze i bronzery o odpowiedniem tonacji, dzięki którym nasza skóra bedzie wyglądała na zdrowo rozświetloną i naturalnie muśniętą słońcem. 

 

Makijaż glow 

Dawniej w makijażu ślubnym dominowały głównie maty i minimalizm jeśli chodzi o ilość rozświetlacza i połyskujących cieni. W makijażowych ślubnych trendach stawiamy teraz na mocne rozświetlenie oczu, szczytów kości policzkowych, a także okolicy pod łukiem brwiowym, skroni, nosa czy łuku kupidyna, a nawet brody. W efekcie uzyskujemy piękne glow, które zarówno na zdjęciach jak i na żywo będzie wyglądało wspaniale. Taki makijaż nie jest polecany raczej osobom, których skóra wydziela nadmierną ilość sebum - wtedy uzyskamy efekty odwrotne do zamierzonych. 

 

Czerwone usta 

Czerwone usta to ponadczasowy klasyk, do którego większość Pań jest przyzwyczajona w swoim makijażu. Czerwień kojarzy nam się z elegancją, klasą i zwysłowością, m.in dlatego Panie Młode decydują się na użycie właśnie tego koloru. Pomimo, że teraz raczej stawiamy na delikatne kolory, to czerwień na ustach jest elementem w makijazu, który długo nie przestanie być modny. Dobierając odpowiedni kolor czerwieni nalezy sugerować się typem urody oraz barwą zębów. Znaczenie w wyborze koloru mają także upodobania oraz rysy twarzy. Pamiętajmy, żeby nie wybierać zbyt jaskrawych odcieni jeśli jesteśmy posiadaczkami delikatnej urody. 

 

Naturalny makijaż ślubny 

Są Panie, które nie chcą aby ich makijaż był zbyt intensywny, a raczej był delikatnym podkreśleniem ich urody. Najczęściej Panie, które na co dzień nie używają zbyt dużej ilości kosmetyków decydują się właśnie na ten krok. Takim Paniom najbardziej zależy na wyrównaniu kolorytu skóry i nadaniu jej zdrowego blasku. Jeśli chodzi o kolory cieni - stawia się na kolory zbliżone do celistego. Największą inspiracją w ostatnim czasie jeśli chodzi o makijaż ślubny jest Meghan Markle, która w swoim makijażu postawiła na minimalizm i naturalność.  

 

Kreska na oku 

Kreska na oku to tzw. "must have", dzięki któremu oko staje się wyraziste, a linia rzęs optycznie zagęszczona. Rodzaj kreski jest oczywiście dowolny, może ona charakteryzować się popularnym haczykiem na zakończeniu, mocną grafiką czy subtelnym roztarciem tworząc przez to efekt smoky eyes. Ważne, by jej rodzaj był dobrany odpowiednio do naszego kształtu oka.  

 

Drogie Panie, pamiętajcie o tym, że Wasz makijaż ślubny ma być najpiękniejszy i dostosowany do Waszych indywidualnych upodobań, a trendy, o których była mowa są inspiracją, którą możecie wykorzystać w Waszym makijażu. 

 

Życzę Wam miłego popołudnia, 

Alex atelier hair & body