Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 06.02.2019

W dzisiejszym artykule opowiem Wam o zabiegu rozjaśniania włosów oraz ich pielęgnacji, dzięki której odpowiednio zadbasz o utrzymanie ich w zdrowej kondycji.

Na samym początku chciałabym przybliżyć Wam samo pojęcie rozjaśniania włosów. 

Otóż rozjaśnianie to nic innego jak usunięcie naturalnego pigmentu włosa w procesie utleniania przy użycuy środków chemicznych. Zabieg ten silnie ingeruje w strukturę włosa i dlatego nie powinien być wykonywany zbyt często oraz przez osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy i doświadczenia. Za nim jednak udasz się do fryzjera i zdedycujesz się na rozjaśnianie warto wybrać się na konsultację do fachowca, który odpowiednio przeanalizuje stan Twoich włosów. Osoby posiadające włosy delikatne i cienkie, skłonne do wypadania powinny szczególnie przeanalizować tę kwestię, ponieważ taki zabieg może jeszcze bardziej poingerować w ich strukturę i kondycję. Jeżeli jesteś fanem pięknych blondów, słonecznych refleksów czy gustownego balejażu najpierw zadbaj o to, aby Twoje włosy zostały wspierane odpowiednimi kosmetykami zarówno przy samym procesie rozjaśniania, jak i po nim. Właściwie dobrane kosmetyki pielęgnujące nadadzą włosom zdrowy wygląd i połysk, a także pomogą utrzymać kolor bez utraty upragnionego pigmentu. 

W naszym salonie zawsze przeprowadzamy profesjonalny wywiad z klientem, podczas którego analizowana jest kondycja włosów, dobierany jest kolor i środki rozjaśniające, a także pielęgnacja zarówno przy samym zabiegu, w trakcie jego trwania i w domu.  

Do rozjaśniania włosów służy wiele środków chemicznych takich jak: farby rozjaśniające, proszki rozjaśniające (rozjaśniacz) oraz kremy. 

Każdy z tych środków nadaje inny efekt i jest przeznaczony do danego typu włosów. Przy każdym intensywnym rozjaśnianiu proponujemy klientkom dodanie produktu pielęgnującego, który przez cały czas trwania koloryzacji będzie ochraniał włosy przed zniszczeniem i wysuszeniem. 

Nasz salon oferuje pielęgnację włosów przy pomocy Olaplexu, Silaplexu i Bonda Pro firmy Goldwell. 

OLAPLEX - ten system pielęgnacji włosów stosuje się w trakcie zabiegu koloryzacji w salonie. Olaplex został stworzony w celu replikacji i regeneracji mostków dwusiarczkowych włosów. Podczas koloryzacji, rozjaśniania, czy działanie wysokiej temperatury  mostki dwusiarczkowe ulegają zniszczeniu lub zerwaniu.System Olaplex odbudowuje zerwane mostki dwusiarczkowe włosów i nadaje im miękkość, wygładzenie i piękny połysk. Dzięki niemu  radykalna zmiana koloru włosów jest możliwa, a przy tym włosy zostają zachowane w idealnej kondycji.

SILAPLEX to profesjonalna terapia w trzech krokach:
- Chroni włókno włosowe przed uszkodzeniem spowodowanym przez procesy chemiczne wszelkiego typu,

- Wzmacnia wewnętrzne wiązania włókna włosowego.

- Obniża ryzyko łamania się włosów.

 Oprócz tego skutecznie przeciwdziała ewentualnemu zniszczeniu włosów w wyniku farbowania, trwałej ondulacji, prostowania, dekoloryzacji, rozjaśniania.  Silaplex ekstremalnie wzmacnia włosy nadając im siłę i blask. 

BOND PRO+ - Zestaw Goldwell Bondpro+ to całkiem nowa generacja usługi.  Dzałanie tego produktu opiera się na zaawansaowej recepturze aminokwasów Inter-Amoni Bonding-System, które działają w połączeniu z nawilżającym pantenolem i kationowymi polimerami.

Krok I: Ochronne serum wnika we włosy w trakcie zabiegów i przeciwdziała ich łamaniu.

Krok II: Odżywczy wzmacniacz wzmacnia wiązania we włosach, ma działanie odżywiające i pielęgnacyjne. 

  • ochrona przed uszkodzeniami
  • ochrona przed łamaniem 
  • rewitalizacja i odżywienie włosów
  • włosy zdrowe w dotyku 
  • wzmocnienie włókien włosowych 
  • nie wpływa na efekt kolorystyczny zabiegu

Dzięki tym wszystkim produktom, Wasze "włosy będą mogły spać spokojnie" dzięki zaawansowanej technologii i działaniu. 

Pamiętajcie o tym, aby po zabiegu rozjaśniania i koloryzacji dbać o włosy regularnie poprzez stosowanie odpowiednich szamponów, odżywek, olejków i masek. 

Zestawy oraz pojedyncze produkty można zakupić bezpośrednio w naszym salonie Alex atelier hair & body.

Jeśli chcesz uzyskać wspaniałe efekty rozjaśniając swoje włosy to serdecznie zapraszamy Cię na niezobowiązującą konsultację oraz bezpieczną dekoloryzację. 

Życzę Wam miłego dnia, 

Alex atelier hair & body