Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 08.03.2019

Kochani, w dzisiejszym artykule chciałabym poruszyć tematykę przedłużania i zagęszczania rzęs. W dobie dzisiejszych czasów te metody są coraz bardziej popularne i lubiane wśród Pań - szczególnie tych, które lubią wyraźnie zaznaczoną linię rzęs. 

Rodzaje rzęs, na których się pracuje mają coraz lepszą jakość i nie są szkodliwe ani odczuwalne dla oczu. Są one delikatne, miękkie i puszyste, a przy tym nadają piękny efekt. 

W naszym salonie Alex atelier oferujemy Państwu profesjonalną usługę przedłużania i zagęszczania rzęs metodą 1:1 oraz 2D-8D.

Każda z tych metod nadaje inny efekt. Panie, które mają gęste swoje naturalne rzęsy, ale chciałyby delikatnie nadać im wyrazistości polecamy metodę 1:1. Przy tej technice doklejana jest jedna sztuczna rzęsa to jednej naturalnej rzęsy. W ten sposób zostaje zaznaczona linia rzęs, a spojrzenie staje się bardziej wyraźne. Oczywiście wykonując zabieg przedłużania rzęs metodą 1:1, ale
i metodą objętościową zawsze przed aplikacją przeprowadzamy krótki wywiad, podczas którego zawsze zadajemy pytania kontrolne takie jak: 

- czy jest to Pani pierwsza wizyta?

- czy miała Pani już wykonywany zabieg przedłużania?

- czy występują u Pani jakieś uczulenia skórne lub alergie oczu?

- czy lubi/chciałaby Pani mieć mocno zaznaczoną linię rzęs?

- jaki efekt chciałaby Pani uzyskać? (Bardziej naturalny, efekt kociego oka)

 

Przedłużanie, zagęszczanie rzęs metodą objętościową jest techniką, która polega na doklejeniu od 2 do 8 (czasem nawet 10) sztucznych rzęs do jednej naturalnej rzęsy. 

Tę metodę szczególnie polecamy Paniom, których rzęsy są rzadkie i proste. Przy kolejno doklejonej kępce do rzęsy tworzy się piękny "wachlarz rzęs", dzięki któremu optycznie zagęszczamy linię rzęs, a rzęs ilościowo jest więcej. 

Ogólnie, aby można było spodziewać się zadowalających efektów, ale i żeby rzęsy nie były mocno obciążone należy przedłużać naturalną rzęsę przynajmniej o 1mm-2mm.

Ważnym elementem w prawidłowej aplikacji jest także skręt. Rzęsy każdej z nas różnie się podkręcają, dlatego przyklejając sztuczną rzęsę zawsze trzeba dostosować jej skręt do naturalnego skrętu naszej rzęsy. W przeciwnym razie rzęsy będą szybciej wypadały. Kolejną ważną sprawą jest odpowiednia grubość rzęsy, jaką mamy w planie dokleić. Przy metodzie 1:1 możemy pozwolić sobie na użycie grubszej rzęsy ze względu na to, że doklejana jest tylko jedna. W przypadku metody objętościowej rzęsy powinny być delikatniejsze, ponieważ w kępce jest ich zdecydowaniej więcej, a kolejno dokładana rzęsa do kępki to dodatkowa waga dla naturalnej rzęsy. 

Jeśli chodzi o kondycję rzęs klientki zawsze trzeba mieć ją na uwadze. Widząc Panią, której rzęsy nie do końca cechują się dobrą kondycją, są krótkie, słabe, kruszą się - a nasza klientka chciałaby osiągnąć spektakularny efekt mocnymi, długimi rzęsami  to często jest to niemożliwe. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. Przesadnie długa i gruba rzęsa nie jest w stanie utrzymać się na tej jednej delikatnej rzęsie, która może przy takiej aplikacji jeszcze szybciej się osłabić, a nawet wypaść. W takiej sytuacji nie będziemy w stanie cieszyć się tymi upragnionymi efektami na długo. 

Dlatego zawsze trzeba sugerować się kondycją rzęs, aby potem móc dobrać taką metodę i rodzaj rzęs, które będą cieszyły oko. 

Często także pojawiają się obawy i pytania dotyczące kondycji naturalnych rzęs przy wykonaniu którejś z metod. 

Chciałabym rozwiać wszelkie wątpliwości i wyjaśnić jak to dokładnie wygląda. 

Kochane, jeśli wybieramy profesjonalistę, który zna się na swojej pracy to nie macie się czego obawiać. Taka osoba jest odpowiednio wyszkolona i posiada wiedzę, dzięki której Wasze rzesy będą pod dobrą opieką. Przy prawidłowej aplikacji, doborze właściwej grubości, gęstości oraz długości rzęsy to Wasze naturalne nie zniszczą się. Abyście mogły cieszyć się wspaniałymi efektami, a przy tym nie martwić się o stan naturalnych drugie 50% sukcesu zależy również od Was i od Waszego postępowania z nimi. Jeśli zastosujecie się do zaleceń podanych przez stylistkę to o swoje rzęsy możecie być spokojne :) 

 

Po zabiegu zawsze omawiamy zalecenia takie jak:

- prawidłowy demakijaż i używanie właściwych kosmetyków do jego wykonania, 

- określenie pozycji podczas snu (czy śpimy na boku, brzuchu, czy plecach) - ma to ogromny wpływ na utrzymanie rzęs w prawidłowym stanie, ponieważ podczas snu rzęsy mogą się odkształcać, szczególnie przy spaniu na brzuchu lub boku. 

- makijaż i stosowanie kosmetyków o właściwej konsystencji. (Przy stosowaniu eyelinera lub cieni w kremie rzęsy mogą zostać naruszone i zacząć odpadać)

- prawidłowe wyczesywanie rzęs. 

 

Czas trwania zabiegu przedłużania rzęs 1:1 wynosi od 1h-2,5h. 

W przypadku metody objętościowej to zabieg trwa od 1,5h-3h. 

 

Czas trwania jest uzależniony od wielu czynników takich jak czas wiązania kleju, wilgoci w powieszczeniu, gęstości naturalnych rzęs klientki i tempa pracy stylistki. Pamiętajmy, że każdy z nas pracuje swoim tempem, dlatego ten czas jest podany w przedziale :) 

Ze swojej strony chciałabym zaprosić Was bardzo serdecznie do naszego salonu Alex atelier hair & body na wykonanie takiego przedłużenia rzęs oraz do zapoznania się z naszą ofertą usług. 

Każdy zabieg jest wykonywany profesjonalnie i z odpowiednim podejściem, dlatego nie może Was zabraknąć u nas :) 

 

Mam nadzieję, że ten artykuł był dla Was interesujący, 

życzę Wam miłego wieczoru 

Alex atelier hair & body