Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 11.07.2019

Witajcie Kochani, 

w dzisiejszym artykule chciałabym poruszyć tematów najczęściej popełnianych błędów w makijażu, które są częstym problemem w malowaniu się. 

Można powiedzieć, że błędy makijażowe dość prosto jest skorygować.Kwestią jest zmiana pewnych przyzwyczajeń i poćwiczenie chwytów, które sprawiają nam największą trudność.

Makijaż jest arcydziełem, zabawą kolorami w której dowolność gra główną rolę. Trzeba jednak pamietać, aby nasz makijaż pasowa do całości stylizacji, a także był podkreśleniem naszej urody. 

 

Pierwszym błędem jest zbyt duża ilość podkładu, pudru. 

Częto zdarza się, że nałożymy zbyt dużo podkładu lub pudru, ale przez to skóra nie będzie wyglądać korzystnie i nie będzie nam za to wdzięczna. Jeśli chcecie uniknąć dużej ilości podkładu na twarzy, najlepiej używać do tego gąbeczki lub palców, dzięki czemu podkład ładnie ztopi się ze skórą i nie stworzy efektu maski. W przypadku pudru - jeśli nie chcemy dokładać kolejnej warstwy - zainwestuj w puder transparentny, który nie będzie tworzył kolejnej warstwy, ale dostosuje się do koloru podkładu i zadba o zmatowienie miejsc, gdzie wydzielana jest największa ilość sebum. 

 

Kolejnym błędem jest nierówna kreska na oku.  

Kreska eye-linerem potrafi pięknie otworzyć i podkreślić oko, natomiast w przypadku nieumiejętnego szkicu - wtedy oko nie będzie wyglądało dobrze. Najważniejszy w tym wszystkim jest eyeliner, który będzie idealnie dobrany do naszych potrzeb. Na rynku kosmetycznym mamy dostępną dużą ilość eyelinerów - także każdy znajdzie coś dla siebie i przez to będzie mu łatwiej znaleźć potrenować wymarzoną, idealną kreskę ;) 

 

Następnym błędem jest nieprawidłowo dobrany podkład. 

Myślę, że to jest najczęściej popełniany błąd przez wiele kobiet. Zdarza się, że przy niewłaściwym oświetleniu kupujemy w drogeriach czy perfumeriach podkład, który z początku może wydać nam się dobry, jednak po powrocie do domu okazuje się, że jest on za ciemny lub za jasny. Kolor zawsze dobrze jest sprawdzić przy świetle dziennym, chwilę odczekać i sprawdzić czy nie ściemnieje nam na twarzy, Kwestią, która także ułatwia dobór podkładu, jest miejsce na którym testujemy podkład. Kolor najlepiej sprawdzić na linii żuchwy, przez to odrazu widzimy czy dostosowuje się on odrazu do kolorytu szyi. 

 

Błędem, który także jest często popełniany jest zbyt duża ilość różu i bronzera na twarzy oraz zły dobór koloru. 

Ważne, żeby w takiej sytuacji najlpiej sugerować się typem urody, który się reprezentuje. Jeżeli już dojdzie do takiego błędu, kiedy nadmierna ilość różu lub bronzera zaczyna doskwierać - najlepiej wziąć puder trannsparentny lub z delikatnym kolorem i zetrzeć nadmiar produktu, przez co rozjaśnimy te partie, na które został położony wcześniejszy kosmetyk. 

 

Innym błędem są zbyt ciemne lub zbyt jasne brwi, a także ich graficzność. 

Brwi na ogół powinny być w podobnym kolorze jak nasz naturalny kolor włosów, nie mogą być jednak zbyt jasne ani za ciemne, ponieważ w ten sposób zmienią nam się rysy twarzy i dodamy sobie niepotrzebnie lat lub zmienimy rysy twarzy na bardziej ostre. Żeby nie były zbyt graficzne - najlepiej pracować na cieniach, dzięki którym uzyskamy naturalny efekt. Jeśli natomiast mamy cienkie brwi i cienie nie dają rady, wtedy można posłużyć się kredką lub pomadą, ale wtedy musimy pamiętać o ich wyczesaniu szczoteczką. 

 

Rzęsy z grudkami

Niestety stosując nieodpowiednie maskary  i zbyt dużą ilość tuszuna szczotce przy wyczesywaniu jesteśmy w stanie doprowadzić do posklejenia rzęs i stworzenia tzw. "grudek".  Rzęsy najlepiej tuszować od nasady aż po końce jednym płynnym ruchem, który możesz powtórzyć, jeśli chcesz je pogrubić. Kiedy zauważysz, że zaczynają tworzyć się grudki - to najlepiej wziąć czystą jednorazową szczoteczkę i wyczesać nadmiar tuszu. 

 

W tym artykule omówiłam najgorsze i najbardziej popularne błędy w makijażu, które moim zdaniem warto było poruszyć po to, aby uświadomić innych by więcej takich błędów nie popełniali ;) 

 

Mam nadzieję, że mój artykuł był pomocny i że po przeczytaniu tego artykułu będziecie już wiedzieli czego unikać przy malowaniu się ;)

 

Życzę Wam miłego dnia, 

Alex atelier hair & body