Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 05.03.2019

Kochani, w dzisiejszym artykule chciałabym przybliżyć Wam tematykę makijażu permanentnego. Myślę, że ten temat zainteresuje spora liczbę osób, ponieważ jest on bardzo popularny w ostatnim czasie. Na samym początku chciałabym opowiedzieć o zaletach makijażu permanentnego - przede wszystkim: maskuje niedoskonałości urody, podkreśla atuty, a co najważniejsze - nie rozmazuje się w najmniej nieoczekiwanych momentach. Oprócz tego, makijaż permanentny świetnie tuszuje defekty skóry, takie jak przebarwienia, blizny czy plamy pigmentacyjne.

Służy przede wszystkim zatuszowaniu niedoskonałości twarzy. Makijażem można również podkreślić lub nadać kształt ust - powiększyć je, wyrównać asymetrię, wzmocnić czerwień warg kolorem zbliżonym do naturalnego lub bardziej ekstrawaganckim.

Makijażem permanentnym można również podkreślić kształt oczu oraz ich tęczówkę. Kreski na powiekach które są poprowadzane u nasady rzęs są prawie niewidoczne, ale sprawiają, że oczy stają się bardziej wyraźne.
Korekty wymagają też często brwi, które niestety są asymetryczne,  opadają, są przerzedzone i cienkie.  Makijaż permanentny brwi jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które nie mają czasu na wykonanie makijażu z rana. Jest to także ułatwienie dla osób uprawiających sport lub szykujących się do dłuższego pobytu w szpitalu. Zwykły makijaż niestety rozmazuje się szybko.

Warto także pamiętać o osobach, które są po chemioterapii. Makijaż jest dla nich ratunkiem, ponieważ takie osoby są przeważnie pozbawione brwi lub rzęs. Osoby, które nie lubią lub nie mogą się malować z powodu uczuleń także mają możliwość skorzystania z wykonania takiego makijażu. 

Makijaż permanentny jest  przeprowadzany etapami. Stosuje się aparat igłowy i pigmenty, które są naturalne. Są one tak dobrane, by nie różniły się od naturalnego koloru skóry. Igły są jednorazowe, farby nie uczulają i nie są toksyczne. Zabieg makijażu permanentnego brwi jest bezbolesny, natomiast w przypadku powiek i ust  zawsze nakładany jest wcześniej krem, który znieczula. 

Na koniec zabiegu  linergistka aplikuje łagodząco-relaksujące kompresy. Aby zachować trwały efekt należy po dwóch tygodniach od wizyty wykonać tzw. korektę. Potem, by utrzymać odpowiednią intensywność koloru (naskórek ciągle się złuszcza) należy dokładać barwnik średnio raz do roku. Wtedy efekt będzie widoczny przez 3-5 lat. 

Ogólnie zabieg makijażu permanentnego dobrze jest wykonać w renomowanym gabinecie kosmetycznym, gdzie zabiegi wykonuje kosmetyczka, która jest linergistką. Zawsze przed przystąpieniem do pracy linergistka powinna zapytać nas o stan zdrowia, ponieważ to właśnie po tym można łatwo rozpoznać profesjonalistę. Oprócz tego osoba wykonująca makijaż powinna wyjaśnić wszelkie wątpliwości związane z zabiegiem, a także opowie o jego przebiegu. Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu trwałego są: infekcja, cukrzyca, łuszczyca, ciąża i przyjmowanie sterydów.

Pielęgnacja skóry po zabiegu 

Dwa dni po wizycie u Pani linergistki skóra jest przesuszona i może się łuszczyć, dlatego trzeba traktować ją odpowiednimi kosmetykami nawilżającymi. Twarz należy myć tylko wodą lub mleczkiem i tonikiem. Najlepiej przez pierwszy tydzień unikać basenów czy sauny, natomiast przez pierwsze 6 tygodni zrezygnować z nadmiernej ekspozycji słonecznej. 

 

Kochani, mam nadzieję, że przybliżyłam Wam temat makijażu permanentnego i że dzięki temu artykułowi rozważnie podejdziecie do tej kwestii. W naszym salonie oferujemy profesjonalną usługę makijażu permanentnego, dlatego już dziś chciałybyśmy zaprosić Was do zapoznania się z ofertą makijazu permanentnego na naszej stronie internetowej :)

Pozdrawiam i życzę Wam miłego dnia, 

Alex atelier hair & body