Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 06.04.2019

Kochani, w dzisiejszym artykule chciałabym poruszyć temat prawidłowego doboru podkładu. W dobie XXI wieku coraz więcej kobiet zaczyna przygodę z makijażem. Jednakże istnieją takie osoby, które swój makijaż kończą jedynie na podkładzie - dlatego chciałabym Wam opowiedzieć w skrócie jak właściwie powinno się go dobrać, aby uzyskać upragnione efekty :)

1.W pierwszej kolejności powinnyśmy dowiedzieć się jakim typem cery się charakteryzujemy.  Bardzo ważne jest to, żeby wiedzieć czy jest ona normalna, sucha, mieszana czy tłusta, ponieważ każdy ten typ cechuje się innymi właściwościami.

2. Wybierająć podkład ważne jest to, aby sprawdzać jego konsystencję na zewnętrznej części dłonii, natomiast starać się na niej unikać doboru koloru, ponieważ skóra dłoni i twarzy posiada przeważnie inny kolor.

3. Kolejną radą przy wyborze podkładu jest wybór 3 odcieni, które są zbliżone do naszego koloru skóry. Aplikujemy je obok siebie na linii żuchwy i wtedy jesteśmy w stanie ocenić, który z nic jest właściwy. Ważną sprawą też jest branie pod uwagę koloru szyi, ponieważ podkład musi być również dostosowany do jej kolorytu. W ten sposób ujednolicamy skórę i zachowujemy naturalny efekt.

4. Każda z nas posiada różne oczekiwania co do działania podkładu. Wiele kobiet lubi kiedy podkład pięknie kamufluje niedoskonałości, a inne wolą kiedy ich skóra wygląda świeżo i koloryt skóry jest subtelnie wyrównany.  Jeżeli jesteście posiadaczkami skóry wrażliwej z rozszerzonymi naczynkami czy posiadaczkami skóry z przebarwieniami to bardzo ważny jest wybór podkłady w żółtej tonacji, ponieważ to właśnie ona nada nam naturalny efekt i zakryje niedoskonałości. Dobrze jest unikajć  tych z różowym pigmentem ponieważ mogą spotegować zaczerwienienia. W przypadku podkładów niektórych marek mamy ułatwienie, ponieważ przy kolorach mamy oznaczenia takie jak: C oznaczający zimny odcień,  W: ciepły odcień, i N : neutralny.

 

Myślę, że sugerując się tymi wskazówkami z pewnością nie będziecie mieć problemu z prawidłowym wyborem podkładu :)

Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi będziecie wiedzieli czego unikać, a co robić w takiej sytuacji.

Jeżeli nie jesteście jednak przekonani co do tego to serdecznie zapraszam Was do naszego salonu na konsultację w celu doboru kosmetyków :)

 

Życzę Wam miłego dnia,

Alex atelier hair & body