Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 03.12.2018

W ostatnim artykule opowiedziałam Wam jaką pielęgnację domową stosować, aby sprawić by skóra przed ślubem była pięknie wypielęgnowana i nabrała zdrowszego wyglądu. W dzisiejszym artykule opowiem Wam jakie zabiegi warto wykonać w gabinecie kosmetycznym

Chcąc, aby nasza cera była pięknie oczyszczona i zdrowo wyglądająca to zawsze potrzeba poświęcić odpowiednią ilość czasu aby skóra miała czas na regenerację. Najlepiej, aby jak najwcześniej udać się do kosmetyczki/kosmetologa na konsultację, aby mógł ocenić stan naszej skóry i dobrać odpowiednią pielęgnację. By zabiegi miały sens najlepiej przeznaczyć na nie okres, w którym jest mało słońca, ponieważ duże natężenie słoneczne może podrażnić skórę. Do uzyskania upragnionych efektów potrzeba prawidłowych odstępów czasowych, po to by skóra miała czas na regenerację. Praktycznie trwa ona do miesiąca, dlatego im wcześniej rozpoczniemy proces odnowy skóry tym na lepsze efekty będziemy mogli liczyć :)

Pierwszym zabiegiem, który jest polecany dla przyszłych Pań Młodych i nie tylko jest manualne oczyszczanie twarzy:

Manualne oczyszczanie twarzy polega na pozbyciu się krost, zaskórników otwartych, zamkniętych, czy prosaków. Oprócz manualnego oczyszczania w skład zabiegu wchodzi pełny demakijaż, który dokładnie usuwa resztki makijażu i oczyszcza skórę po działaniu czynników zewnętrznych. Wywiad z klientem, to kolejny etap zabiegu, podczas którego kosmetyczka/kosmetolog oceniają ogólny wygląd skóry, powierzchnię, wrażliwość skóry, pigmentację skórną, nawilżenie. Na podstawie zdobytych informacji kosmetyczka/kosmetolog są w stanie odpowiednio działać. Za nim przejdziemy do manualnego oczyszczania ważną kwestią jest peeling twarzy, który jak wspomniałam we wcześniejszej notce - złuszcza martwy naskórek i przygotowuje skórę do przyjęcia składników aktywnych. Po peelingu czas na maskę rozpulchniającą, którą najlepiej pozostawić do wchłonięcia lub do rozpuszczenia na skórze pod wpływem wapozonu i pary wodnej. W ten sposób skóra jest dokładnie przygotowana do manualnego oczyszczania. Jeśli skóra klientki wymaga większej troski to można  wykonanać dodatkowo galwanizację lub jonoforezę. Po oczyszczaniu czas na maskę, najlepiej z glinką lub algową, która wyciszy skórę po zabiegu. Na sam koniec przystępujemy do masażu twarzy oraz aplikacji serum, kremu pod oczy i do twarzy. Zabieg trwa do dwóch godzin.

Drugim zabiegiem, który jest polecany jest mikrodermabrazja diamentowa.

Mikrodermabrazja diamentowa to metoda złuszczania naskórka, która polega na mechanicznym ścieraniu  warstwy rogowej skóry przy użyciu różnej wielkości głowic ze zróżnicowaną gradacją.  które są pokryte drobnymi ziarnami diamentu napędzanymi podciśnieniem, wydobywającym się ze specjalnej pompy zasysającej. Mikrodermabrazja diamentowa jest polecana osobom, posiadającym skłonności do alergii, podrażnień, czy delikatną cerę. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i  wykorzystuje się go w celu usunięciu nadmiaru zrogowaciałego naskórka, zwężenia rozszerzonych porów, spłycenia zmarszczek, wyrównania kolorytu skóry, rozjaśnienia blizn. Mikrodermabrazja jest również świetną alternatywą w walce z trądzikiem. Zabieg posiada także właściwości przeciwstarzeniowe. Zabieg trwa do godziny.

Trzecim równie polecanym zabiegiem, są zabiegi z wykorzystaniem kwasów chemicznych.

W trakcie zabiegu stosuje się mieszaniny kwasów organicznych o stężeniu procentowym. Kwasy mają za zadanie oczyścić skórę, pory skórne oraz złuszczyć martwy naskórek.

Właściwości kwasów:

  • Usunięcie nadmiaru sebum oraz zaskórników otwartych, zamkniętych.
  • Likwidacja  trądziku pospolitego i różowatego
  • Rozjaśnienie przebarwień posłonecznych i nie tylko.
  • Działanie odmładzające,
  • Uelastycznienie skóry wzbudzając procesy produkcji kolagenu i elastyny, działa motywująco do tworzenia nowych komórek skóry
  • Poprawa elastyczności skóry,
  • Nawilżenie i wygładzenie skóry

Warto pamiętać, że efekty pozabiegowe zależą od rodzaju cery oraz stężenia kwasu.

 

Mam nadzieję, że mniej więcej udało mi się przybliżyć Wam najpopularniejsze zabiegi pielęgnacyjne i jednocześnie zachęcam Was do skorzystania z zabiegów w naszym salonie Alex atelier hair & body, które są u nas cały czas dostępne :)

Życzę Wam miłego dnia,

Alex atelier hair & body