Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 26.11.2018

Każda Panna Młoda w dniu swojego ślubu pragnie, aby jej cera wyglądała zdrowo i na wypoczętą. Każda skóra wymaga odpowiedniego przygotowania, tak by efekty były zadowalające.

Odpowiednie przygotownie skóry przed najważniejszym dniem w życiu jest niezwykle ważne. Bez stosowania właściwej pielęgnacji cera nie jest w stanie dobrze funkcjonować i wyglądać.
Niezwykle ważnym czynnikiem m.in u Panny Młodej jest makijaż, który będzie sprawiał, że Pani w Ten dzień będzie czuła się wyjątkowo. 

Właściwy dobór kosmetyków/zabiegów do typu skóry sprawi, że skóra będzie lepiej przyswajała  kosmetyki kremowe, których składniki aktywne będą szybciej wnikały w głąb skóry. 

Oprócz kosmetyków kremowych lepszą przyswajalność będą miały także kosmetyki do makijażu takie jak: podkłady, korektory, pudry czy cienie do oczu, które będą dłużej utrzymywały się na skórze. 

Aby poprawić stan swojej cery warto codziennie  stosować kremy, które będą dobrze dobrane do typu skóry. Kosmetyk, który jest właściwie dobrany będzie pielęgnował skórę oraz dbał o jej problematykę. Stosując niewłaściwy krem w ten sposób bardzo łatwo spotęgować problematykę albo sprawić, że zacznie ona powstawać. 

Kolejną kwestią jest krem pod oczy, który odgrywa kluczową rolę przy aplikacji korektora czy pudru pod oczy. Jeśli skóra pod oczami jest sucha to  wtedy wszelkie kosmetyki będą nieprawidłowo reagowały na skórze i będą podkreślały problematykę. Dobrze jest nakadać go codziennie. 

Innymi kluczowymi kosmetykami, są peeling oraz maska do twarzy. Peeling pomaga pozbyć się martwego naskórka oraz poprawić ukrwienie skóry. Warto pamiętać również o tym, aby nie wybierać peelingów, ktore będą podrażniały skóry. W zależności od konsystencji należy stosować go raz/dwa razy w tygodniu. 

Maski do twarzy mają za zadanie wyciszyć skórę po peelingu, ujednolicać jej koloryt, a także poprawiać ogólny wygląd skóry. Warto stosować je przy połączeniu z peelingami raz/dwa w tygodniu. 

Oprócz tego niezwykle ważne jest regularne picie wody. Jeśli ktoś z Was miał wątpliwości to właśnie je rozwiewam - woda jest najlepszym nawilżaczem skóry. Bez niej nasz organizm i skóra nie są w stanie prawidłowo funkcjonować. Wodę pijmy codziennie adekwatnie do naszej wagi ciała i potrzeb organizmu. Odpowiednia ilość wody w organiźmie sprawi, że skóra nie będzie borykała się z suchością. 

Dlatego bardzo zachęcam Was, do tego, aby taką pielęgnację domową u siebie stosować niezależnie od tego czy szykujecie się do ślubu czy nie :)

 O niej zawsze warto nie zapominać, ponieważ to ona pomaga nam w utrzymaniu zdrowej kondycji skóry. 

W następnym artykule opowiem Wam o pielęgnacji skóry w gabinecie kosmetycznym :)

 

Życzę Wam miłego dnia, 

Justyna

Alex atelier hair & body