Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 29.04.2019

Kochani,  w dzisiejszym artykule chciałabym poruszyć temat, z którym myślę, że boryka się większa ilość kobiet używająca kosmetyków do makijażu. 

Mowa tutaj o problemie ważenia się podkładu na skórze. 

Pewnie wiele z Was zastanawia się dlaczego tak właśnie się dzieje, dlatego myślę, że dzięki temu artykułowi od dzisiaj nie będziecie mieć problemu z ważeniem się podkładu. 

W pierwszej kolejności warto sprawdzić czy nasza skóra jest odpowiednio wypielęgnowana właściwymi kosmetykami. Przy aplikacji podkładu należy wiedzieć, że krem i baza powinny być dostosowane do problemtyki skórnej i powinny być łączone na podstawie składu. Produkty na bazie oleju nie łączą się z tymi na bazie wody, dlatego też przy nieodpowiednim połączeniu może nastąpić zważenie się produktu, ponieważ olej nie rozpuszcza się w wodzie.

Kolejną sprawą jest nieodpowiedni stan skóry. Podkład na cerze, która wymaga nawilżenia, złuszczenia, oczyszczenia nigdy nie będzie wyglądał korzystnie. W takim wypadku zwyczajnie warto wykonać peeling, który wygładzi skórę i usunie zrogowaciały naskórek, a przy tym dodatkowo poprawi ukrwienie skóry. Oczywiście oprócz peelingu priorytetowa jest także tonizacja, dzięki której Ph skóry zostaje wyrównane, a nadmiar sebum zminimalizowany. Dobrze jest pamiętać o pielęgnacji, ponieważ żaden kosmetyk nie będzie wyglądał dobrze jeśli nie zadbamy o tzw. "fundament". Należy przynajmniej raz w tygodniu wykonywać peeling skóry, można go także łączyć z maską np. algową, która wyciszy skórę po peelingu. Nie zapominamy również o codziennym nawilżaniu skóry kremem. Jeśli wprowadzimy te porady w życie to problem z ważeniem się podkładu zniknie. 

Następną kwestią jest zbyt duża ilość nakładanych kosmetyków. Nadmierna ilość kosmetyków może sprawić, że podkład przestanie utrzymywać się na skórze i zacznie tworzyć nieładne plamy. Warto kierować się zasadą im mniej tym lepiej, dlatego też dobrze jest nałożyć tyle kosmetyku, aby efekt na skórze sprostał naszym oczekiwaniom. Nigdy nie nakładamy dużej ilości kremu nawilżającego albo bazy ponieważ przez to podkład będzie się ważył i ślizgał. Dobrze jest ograniczyć się do minimalnej warstwy produktu, a następnie odczekać przynajmniej 2-3 minuty, aby kosmetyk mógł odpowiednio wchłonąć. Później możemy przystąpić do aplikacji podkładu. 

Ostatnim czynnikiem, który może powodować niewłaściwą reakcję podkładu na skórze są problemy zdrowotne. 

Tutaj niestety doraźnie nie można nic poradzić. W momencie kiedy każdy czynnik zostaje przeanalizowany, sprawdzony, dbamy o skórę, a kosmetyki nakładamy w odpowiedniej ilości, a problem występuje niestety w dalszym ciągu to jedynym rozwiązaniem jest wizyta u dermatologa. Dobrze jest się do niego udać, ponieważ być może nasza skóra objawia nam problemy zdrowotne o których nie mamy pojęcia, a może powinniśmy zacząć z nimi walczyć. 

Kończąc ten artykuł chciałabym bardzo zachęcić Was do stosowania się do zaleceń apropo pielęgnacji, ale również do częstego picia wody i wizyt u dermatologa. 

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu problem z ważeniem się podkładu u wielu z Was zniknie na dobre :) 

 

Życzę Wam miłego dnia, 

Alex atelier hair & body 

Zdarza Wam się warzący podkład? Mam nadzieję, że dzięki tej wiedzy już żadna z nas nie będzie miała problemów z ciastem na buzi :)