Alex hair & body

Kategoria-Newsy / dodano 22.11.2018

Wszyscy wiemy, jak bardzo istotny jest czas w pracy każdego człowieka.

Każdy z nas poświęca daną ilość czasu na swoją pracę. Jedni pracują krócej, inni dłużej. 

Ludzie, którzy wyznaczają sobie konkretną ilość czasu na pracę przeważnie starają się być przy tym zorganizowanymi i systematycznymi. 

W zawodzie fryzjera, kosmetyczki czy makijażystki czas ma ogromne znaczenie. Każdej osobie umawiającej sie na spotkanie zostaje przydzielona konkretna godzina, na którą dana osoba powinna się zjawić w salonie. 

Osoby świadczące usługi poświęcają daną ilość czasu na wykonanie swojej usługi.  Bez organizacji czasu fryzjer/kosmetyczka/makijażystka nie byliby w stanie funkcjonować w swojej pracy. 

Często zdarza się, że przychodząc na umówioną wizytę lub w trakcie wizyty zadajemy pytanie: "jak długo to potrwa?" "ile jeszcze czasu zostało?" "kiedy kończymy?" "wyrobimy się w czasie?"

Jak sami widzimy, pytań jest sporo. Wszyscy stale się spieszymy, zdarza się, że nie mamy czasu na rzeczy, które mogą sprawić nam przyjemność. Osoba wykonująca usługę pracuje swoim tempem, zawsze stara się przeznaczyć na każdego taką ilość czasu, by dana osoba czuła się w pełni zadowolona z obsługi. Pamiętajmy, że jesteśmy tylko ludźmi, nie maszynami, którym ktoś narzucił określone tempo pracy.

Inną istotną sprawą związaną z czasem jest punktualność. Zdarza się, że umówione osoby nie przychodzą na czas. A co za tym idzie? Fryzjer/kosmetyczka/makijażystka zaczynają się denerwować, ponieważ zaczyna im się robić tzw. obsuwa czasowa, której każda osoba zawsze chce uniknąć w swojej pracy. Jest to niestety kłopotliwe, ponieważ w ten sposób jest zaburzany system pracy, który ktoś sobie założył. Bywa, że dana osoba  dzwoni lub pisze wiadomość, że spóźni się ze względu na korki, opoźnienie przyjazdu autobusu, wypadek itd. Informując nas o możliwym spóźnieniu klient pokazuje nam, że docenia naszą pracę i szanuje czas pracy. Bywają również niestety osoby, które o ewentualnym spóźnieniu nie informują nikogo. W ten sposób ktoś pokazuje nam, że nie do końca rozumie bądź nie szanuje idei czasu w naszym zawodzie. Zdarzają się również takie osoby, które w ogóle nie zjawiają na wizycie bez poinformowania. W momencie, kiedy poinformuje się nas o rezygnacji z terminu, jesteśmy w stanie inaczej zarządzić swoim czasem lub umówić daną osobę na inny termin. 

W naszym salonie, każdy z nas pracuje na wysokim poziomie i w pełni szanuje swój czas, dlatego cieszymy się kiedy ten szacunek do naszej pracy jest okazywany przez klientów. 

Mam nadzieję, że mniej więcej przybliżyłam Wam ten temat i, że do czegoś Wam się on przyda :)

Życzę Wam miłego dnia, 

Alex atelier & body